کرم پودر و کانسیلر

تفاوت کرم پودر و کانسیلر

محصولات آرایشی از تنوع زیادی برخوردار هستند، کرم پودر، کانسیلر، پرایمر، کرمهای BB و CC از جمله محصولاتی هستند که  برای آرایش صورت استفاده می شوند. اما توصیه میکنیم این محصولات را باهم استفاده نکنید زیرا باعث بسته شدن منافذ پوست می شود.

پس باید بدانید که بهتر است چه زمانی از هرکدام از این کرم ها استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. مجله زیبایی ونوس شما را با تفاوت های کرم پودر و کانسیلر آشنا می کند.

کرم پودر

کرم پودر یا فوندیشن یکی از اصلی ترین مواد آرایشی است که برای یکسان کردن رنگ پوست و پوشاندن ناهمگونی های  آن استفاده می شود. کرم پودر ها انواع مختلف دارند، می توانند به صورت مایع، جامد ، موس یا پودر باشند.

کرم پودر روی کل سطح پوست صورت زده می شود تا رنگ پوست یکدست شود اما برای پوشاندن لکه ای ریز باید از کانسیلر استفاده کنید.

کانسیلر

کانسیلر یک نوع تصحیح کننده رنگ و نوعی دیگر از کرم های آرایش است که برای پوشاندن جای جوش، لک، تیرگی یا پف زیر چشم به کار می رود .

کانسیلر شبیه کرم پودر است اما پوشانندگی بیشتری دارد. کانسیلر فقط جایی که لکه یا جای جوش است زده می شود تا ایرادات رفع شود. کانسیلر نیز انواع مختلف از جمله ماتیکی، کرمی یا مایع دارد.

چگونه کرم پودر و کانسیلر مناسب رنگ پوست خود پیدا کنیم؟

همیشه کرم پودی بخرید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و آن را با اسفنج یا ابر به آرامی روی پوست بمالید تا پوست شما روشن و در عین حال طبیعی شود.

بعد از کرم پودر نوبت به کانسیلر می رسد. کانسیلر را نیز یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست خود انتخاب کنید .

کانسیلر نیز رنگهای مختلفی دارد.

کانسیلر زرد: این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است. اگر می‌خواهید تیرگی اطراف چشم و لکه های تیره خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.

کانسیلر نارنجی: برای افراد سبزه این کانسیلر بسیار مناسب است. هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست کنید.

کانسیلر سبز: این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست می‌باشد. اگر دارای لکه‌های قرمز مادر زادی هستید یا می‌خواهید جوش‌های خود را بپوشانید این کانسیلر مخصوص شماست.

کانسیلر بنفش: مناسب کسانی است که پوست صورت مایل به زرد دارند. این افراد می‌توانند با استفاده از این رنگ لکه‌های کبودی روی صورت خود را کاملا بپوشانند.

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments