پف چشم و راه های درمان آن

 پف چشم

پف چشم بر اثر چمع شدن بیش از حد مایعات به وجود می آید و عوامل مختلفی در ایجاد آن تاثیر گذار هستند. از جمله بیماری های داخلی و قلبی و عروقی. اگر مسائل داخلی بدن باعث این عارضه نشده اند می تواند با کرم های ضد پف بهبود پیدا کند. البته در موارد حاد باید  چربی زیرچشم را جراحی کرد. برای آشنایی با دلایل پف چشم و راه های درمان آن با مجله زیبایی ونوس همراه باشید.

دلایل پف چشم چیست؟

پف چشم به هر دلیلی که به وجود آمده باشد قابل درمان است به غیر از یکی دو مورد:
1- کمبود مایعات
2- کمبود خواب
3- مصرف بیش از حد نمک
4- استرس و نگرانی زیاد
5- آلرژی ها و حساسیت هایی که با ریزش اشک چشم و عطسه کردن همراه است.
6- تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری و دوران قاعدگی
7- گریه های طولانی مدت
8- کهولت سن و پیری (این حالت از پف چشم را معمولا نمی توان برطرف کرد)

راه های ساده ولی موثر در درمان پف چشم

اما شما با انجام راه حل های ساده ای که ذکر می کنیم از پف چشمهایتان کم کنید:

1- سیب زمینی:
یک سیب زمینی خام را در یخچال بگذارید و بعد از اینکه اندکی خنک شد به دو تکه تقسیم کنید. سپس چشم ها را بسته و هر تکه را روی یکی از چشم هایتان قرار دهید. به طوری سیب زمینی ها نواحی پف کرده زیر چشمتان را هم بپوشاند. سیب زمینی ها 20-15 دقیقه روی چشمها بمانند. بعد از این مدت خواهید دید که پف زیر چشم هایتان کمتر می شوند.

2- شیر:
اگر پف زیر چشم هایتان بسیار زیاد است، این راهکار را باید همیشه دنبال کنید. دو تکه پنبه را در شیر خیس کرده و روی پلک هایتان بگذارید و اجازه دهید 30-20 دقیقه آنجا بماند. شیر چشمها را خنک کرده و برای حفظ آب آن کمک می کند.

3- روغن ویتامین E:
در یک کاسه کمی آب خنک ریخته و چند قطره روغن ویتامین E به آن اضافه کرده و خوب مخلوطشان کنید. دو تکه پنبه را در این مخلوط خیس کرده و برای 20 دقیقه روی چشم ها بگذارید. این کار به رفع تورم دور چشم هایتان کمک می کند.

4- خیار:
خیار داروی طبیعی بسیار عالی برای رهایی از تورم زیر چشم است. دو تکه خیار خنک و تازه برداشته و برای 25 دقیقه روی چشم هایتان بگذارید. با خنکی فوق العاده خیار روی چشم هایتان حسابی ریلکس کنید. این کار به آرام کردن ذهنتان هم کمک می کند و خواص ضدالتهاب خیار پف کردگی بافت های زیر چشم را هم کاهش می دهد.


5- چای کیسه ای خنک:
اگر عجله دارید، از چای کیسه ای استفاده کنید. دو عدد چای کیسه ای را برداشته و در آب خنک خیس کنید و کمی در یخچال بگذارید. سپس به مدت 30-25 دقیقه آنها را روی چشمانتان بگذارید. دراز بکشید و کمی استراحت کنید. چشم ها و صورتتان را با آب خنک بشویید و پوستتان را خشک کنید.

6- آب یخ و قاشق:
پف زیر چشم ها را می توانید با کمک یک لیوان آب یخ و چهار قاشق استیل کاهش دهید. قاشق ها را در آب یخ خنک کنید و بعد روی هر چشمتان یکی از آنها را قرار دهید. مدام قاشق ها را عوض کرده و دوباره برای خنک شدن در آب یخ بیندازید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا احساس کنید کمی از پف کردگی از بین رفته است.


7- سفیده تخم مرغ:
چند عدد سفید تخم مرغ را هم زده و با استفاده از برس مخصوص دور چشم ها بزنید. این کار باعث می شود ناحیه دور چشم هایتان کشیده تر شده و کمتر متورم به نظر برسد. بگذارید سفیده تخم مرغ 20 دقیقه روی پوستتان بماند و بعد صورتتان را با آب خنک بشویید.

8- چای سبز کیسه ای:
بگذارید چای سبز های کیسه ای که در آب خنک خیس شده اند 15-10 دقیقه روی چشم هایتان بمانند. خواص طبیعی این چای های گیاهی موجب برگرداندن تورم زیر چشم ها به حالت طبیعی خود می شود.

9- آبرسانی بدن:
روزی 6 تا 8 لیوان آب بنوشید. نوشیدن آب پف زیر چشم ها را کاهش می دهد. پس هر زمان که احساس کردید زیر چشم هایتان پف کرده است، یک لیوان آب بنوشید.

چند نـکـته مهم :

پف چشم در آب و هوای گرم بیشتر می شود؛ زیرا بدن کمتر می تواند مایع موجود در بافت ها را دفع کند. مصرف الکل و دخانیات نیز می تواند موجب بروز این عارضه شود؛ زیرا وضعیت خواب و هورمون های بدن را تغییر می دهد. قبل از خواب مقدار زیادی آب بنوشید و بعد از بیداری نیز همین کار را انجام دهید.

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments