نکات مهم برای آرایش چشمان حساس

آرایش چشمان حساس

اگر چشمان حساس دارید حتما تا به حال هنگام استفاده از لوازم آرایشی دچار مشکل شدید. ممکن است حتی کمی ریمل یا یک خط چشم نازک می تواند باعث سوزش، خارش و یا قرمزی چشمان شما شود. اما لازم نیست از آرایش چشمان خود منصرف شوید فقط باید به نکاتی دقت کنید. اگر نکاتی مانند استفاده از لوازم آرایش ضد حساسیت، انتخاب رنگ‌ها و جنس‌ های خاصی از سایه و تعویض به موقع ریمل و خط چشم را رعایت کنید کمتر دچار عوارض آرایش چشم می شوید. برای آشنایی با  نکات مهم برای آرایش چشمان حساس، با مجله زیبایی ونوس همراه باشید.

برای آرایش چشمان حساس از این مواد دوری کنید 

اگر چشمان حساس و مستعد آبریزش دارید باید در انتخاب موادی که برای آرایش چشم استفاده می کنید دقت کنید. موادی را انتخاب کنید که از ترکیبات ملایم و عاری از مواد تحریک کننده استفاده شده باشد. بسیاری از محصولات آرایشی مانند ریمل، خط چشم و یا سایه حاوی مواد حساسیت زا مانند عطر هستند و یا در ترکیبات آنها الکل به کار رفته است که می توانند موجب تحریک چشمان شما شوند.

اگر از کرم پودر‌ها و یا کانسیلرهایی استفاده می کنید که حاوی ضد آفتاب هستند، ترکیباتی را انتخاب کنید که دارای مواد معدنی دی‌اکسید تیتانیوم و زینک اکساید باشند. اگرچه ترکیباتی مانند آووبنزون و اکتینوکسات محافظت بسیار خوبی در برابر آفتاب ایجاد می‌کنند، اما اگر در نزدیکی چشم‌ها استفاده شوند، باعث تحریک چشم‌های حساس شوند، بنابراین به طور کلی از ضدآفتاب‌های مینرال استفاده کنید که ترکیبات ملایمی دارند.

اگر در مورد انتخاب محصول آرایشی خود شک دارید، محصول مورد تایید چشم پزشک یا متخصص پوست خود را استفاده کنید خصوصا در مورد ریمل. انواع مختلفی ریمل مورد تایید وجود دارد مثل ریمل اورجینال اورال که هم به مژه ها حجم می دهد و هم برای کسانی که چشمان حساس دارند یا از لنز‌های چشمی استفاده می‌کنند، مناسب است.

لوازم آرایشی خود را تعویض کنید

دور انداختن لوازم آرایشی کار بسیار سختی است اما باید بعضی از آنها را به صورت منظم عوض کنید. ریمل و خط چشم بعد از باز شدن فقط سه تا شش ماه قابل استفاده هستند. این محصولات زودتر از محصولات دیگر آرایشی کیفیت و سلامت خود را از دست می دهند چون در محصولات مایع میکروب هایی جمع می شود که برای چشمان حساس مشکل ایجاد می کند.

برس‌های آرایشی خود را تمیز کنید

برس های آرایشی کثیف نیز چشمان حساس را تحریک می کنند. سعی کنید از آنها به خوبی نگهداری کرده و حداقل ماهی یک بار آنها را تمیز کنید. یک محفظه و یا کیف مخصوص برای نگهداری برس ها و سایر لوازم آرایش خود داشته باشید.از شامپوی ملایم مانند شامپو بچه برای شستن برس و پدهای آرایشی خود استفاده کنید.

از لوازم آرایشی مشترک استفاده نکنید

یکی دیگر از نکات مهم برای آرایش چشمان حساس این است که ریمل و سایه چشم خود را با کسی شریک نشوید. همچنین از تسترهای فروشگاه های لوازم آرایشی استفاده نکنید یا حتما از فروشنده بخواهید آن را تمیز کند.

قبل از خواب آرایش خود را کاملاً پاک کنید

مهمترین قسمت مراقبت از چشمان حساس پاک کردن آرایش قبل از رفتن به رختخواب است. خوابیدن با آرایش برای پوست شما مضر است، بخصوص برای چشمها. چون ذرات ریمل یا خط چشم وارد چشمهای شما شده و روز بعد با چشمانی قرمز و پف کرده از خواب بیدار میشوید. هنگام خواب، لوازم آرایشی بیشتر باعث تحریک چشم می شوند.

نکته:

پاک کردن آرایش چشم به اندازه خود آرایش مهم است. حتما باید یک پاک کننده آرایشی ملایم و بدون بو داشته باشید تا بتوانید بدون نیاز به مالش زیاد چشم و مژه ، آرایش خود را پاک کنید.

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments