موی فر و نحوه آرایش و مراقبت از آن

موی فر و مراقبت از آن

65٪ از خانم ها در سراسر جهان، بطور طبیعی دارای موهای مجعد یا فر هستند، و این موها برخلاف موهای صاف به رسیدگی و مراقبت بیشتری نیاز دارند، تا دچار وز مو ، گره خوردگی، و خشکی نشوند. نگهداری و مراقبت موی فر شاید دشوار به نظر برسد ولی اگر راهکار های آن را بدانید ، متوجه می شوید کار سختی نیست. مجله زیبایی ونوس نکاتی در مورد نحوه آرایش و مراقبت از موی فر برای شما گردآوری کرده است.

1- برس کشیدن را کنار بگذارید

موهای فر مستعد شکستن هستند و برس کشیدن آن باعث ضعیف شدن فولیکول مو میشود و همچنین فرها را آشفته و باعث گره خوردن موها می شود. بهتر است در حمام پس از استفاده از یک نرم کننده رطوبت رسان، با انگشتان خود آنها را شانه کنید.

2- شامپوی مخصوص موهای فر استفاده کنید

اگر موهای فر دارید از شامپو های حاوی سولفات استفاده نکنید. سولفات ها باعث تولید کف می شوند و چربی های طبیعی مو را از بین می برد. شامپو را بدون مالش شدید و به آرامی به موهایتان بزنید. اصطکاک می تواند باعث وز شدن مو شود.

3- نرم کننده بزنید

اگر موهای براق و نرم می خواهید، همیشه از نرم کننده استفاده کنید. به طور کلی هرچقدر فر ها محکم تر باشند ، مو خشک تر خواهد بود. پس مقدار نرم کننده ای که استفاده می کنید را تنظیم کنید.

آرایش مو های فر

حالت دادن موهای فر بلند مانند صاف کردن یک پیراهن آهار زده است . شما نیاز به سیستم حرارتی، کمی مرطوب کننده و کمی کرم تثبیت کننده دارید. ابتدا مرطوب کننده بزنید که بتوانید موهایتان را نرم کنید، یک شامپو و نرم کننده نیز می تواند کمک ساز باشد. سپس با سشوار و در حالت گرم آن فر موها را صاف کنید. 

اگر موهای شما دارای فر ریز است حتما به طول آن اضافه کنید و از مدل های ریخته و یا به اصطلاح خواب آلوده و باگوشواره های حلقوی بلند استفاده و ست نمایید. فر ریز را میتوان بصورت دم اسبی و یا بسته و یا حتی حالتهای دیگر به آن داد. فر ریز خوشبختانه هم به صورت کوتاه زیبا می شود و هم بلند. 

اگر موی فر درشت دارید سعی کنید به فکرحجم دادن به آن باشید. فر درشت نیاز به سشوار و یا اتو و شانه ندارد. برای حالت دادن به آن از دست استفاده کنید. بصورت ژولیده حالت دهید که جذاب تر به نظر برسد از اسپری های نگهدارنده برای فر درشت  استفاده کنید.

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments