محافظت از پوست دور چشم
محافظت از پوست دور چشم

محافظت از پوست دورچشم در برابر آفتاب

محافظت از پوست دورچشم در برابر آفتاب از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا پوست دورچشم 10 برابر نازک تر از دیگر قسمتهای صورت است. همچنین پوست دور چشم تاثیر زیادی در تخمین سن افراد دارد. به همین دلیل لازم است که مراقبت های ویژه ای از آن داشته باشیم. از طرفی بارها و بارها گفته شده است که کرم های ضدآفتاب صورت را به دورچشم نزنید. پس باید چگونه از پوست دورچشم در برابر آفتاب محافظت کرد؟ در مجله زیبایی ونوس به شما میگوییم که محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب چگونه باید انجام شود.

اثرات آفتاب بر روی پوست دور چشم

1- چروک زودرس اطراف چشم

اولین تاثیر آفتاب بر روی پوست دورچشم، ایجاد چروک زودرس بر اطراف چشم است. آفتاب رشته های کلاژن پوست را از بین میبرد و به سرعت باعث ایجاد چروک می شود. بنابراین لازم است محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب بطور کامل انجام شود.

2- ایجاد لک بر روی پوست دورچشم

تاثیر دیگر آفتاب بر روی پوست نازک دورچشم، ایجاد لک است. پوست دورچشم برای محافظت از آفتاب، بطور طبیعی رنگدانه های پوست را به سطح پوست می کشاند و پوست دورچشم را تیره میکند. در بسیاری از مواقع این تیره شدن، سبب پخش نامنظم رنگدانه ها بر سطح پوست می شود و باعث ایجاد لک بر روی پوست نازک دورچشم می شود.

برای محافظت پوست دورچشم از آفتاب چکار کنیم؟

موضوع مهم این است که پوست دورچشم باید از گزند اشعه UV در امان بماند. این کار از راه های مختلف و بطور همزمان باید انجام شود:

1- استفاده از عینک آفتابی بزرگ

عینک آفتابی بزرگ استفاده کنید تا بطور کامل پوست نازک اطراف چشم را بپوشاند. مطمئن شوید که عینک آفتابی شما، توانایی محافظت در برابر آفتاب را دارد. امروزه، تمامی عینک فروشی های معتبر، دستگاه سنجش UV را دارند و براحتی می توانید با مراجعه به یک عینک فروشی، مطمئن شوید که عینک شما، محافظت کامل در برابر UV دارد.

2- استفاده از کرم ضدآفتاب دورچشم

خوشبختانه امروزه برخی از برندها کرم های ضدآفتاب مخصوص دورچشم تولید کرده اند که محافظت خوبی در برابر آفتاب دارد. فرمولاسیون کرم های دورچشم با کرم های عادی صورت متفاوت است. کرم های دورچشم بسیار ایمن فرموله می شوند و همه آنها حاوی ضدچروک هستند تا ایجاد چروک در اطراف چشم جلوگیری کنند.

برخی از برندها به کرم دورچشم، فیلترهای محافظت از آفتاب می افزایند و محصولی با ادعای کرم ضدآفتاب دورچشم به بازار ارائه می دهند. یکی از بهترین راههای محافظت دورچشم از آفتاب، استفاده از کرمهای ضدآفتاب دورچشم است.

اگر به صورتتان کرم ضدآفتاب رنگی میزنید، میتوانید برای هماهنگ بودن با دورچشمتان، از کرم ضدآفتاب رنگی دورچشم استفاده کنید.برخی از کرمهای ضدآفتاب هستند که بر روی آنها نوشته شده است که می توانید برای دورچشم استفاده کنید. در این صورت استفاده از آنها برای دورچشم مجاز است.

3- استفاده از کلاه لبه دار

در فصل تابستان، بهتر است از تمامی راه های محافظت از آفتاب استفاده کنید. یکی از این راهها، استفاده از کلاه لبه داری است که بطور کامل بر روی صورتتان سایه می اندازد.

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments