انواع مژه مصنوعی و عوارض استفاده از آن

 

مژه ها تاثیر زیادی در زیباتر شدن حالت چشمها دارند. مژه ها با سایه ای که بر روی چشمها و صورت می اندازند صورت را ملیح تر و زیباتر می سازند. اما متاسفانه همه ما مژگانی عالی و پرپشت نداریم و یا در گذر زمان از دست داده ایم. مژه مصنوعی به کمک ما آمده تا این مشکل حداقل در مواقع خاص رفع شود. اما عوارض خاصی نیز دارد که در بعضی مواقع می تواند خطرناک باشد. مجله زیبایی ونوس شما را با انواع مژه های مصنوعی و عوارض آن آشنا می کند.

انواع مژه مصنوعی

مژه‌های مصنوعی با تنوع بسیار زیادی در بازار موجود است. مژه ای که در جعبه می بینید، با چیزی که روی چشمتان می زنید بسیار متفاوت است. پس برای انتخاب، مناسب چشم‌های خود باید آگاهی لازم را داشته باشید.

مژه های نواری

این نوع مژه‌ها در دو نوع موجود می باشد. نوع اول و متداول آن، مژه‌ها روی نوارهای مشکی و نسبتا ضخیم قرار گرفته‌اند که مناسب افرادی می باشد که برای آرایش از خط چشم استفاده می کنند و آرایش چشم غلیظ‌تری دارند.

نوع دوم مژه ها بر روی نوارهای نامرئی قرار گرفته‌اند. این مژه‌ها بر روی چشم بسیار طبیعی دیده میشود. می‌توان حتی بدون داشتن آرایش چشم از آن‌ها استفاده نمود. هر دوی این‌ها با طول‌های متفاوت در بازار موجود می‌باشند.

مژه های کامل

مژه مصنوعی کامل، رایج ترین نوع مژه است و گذاشتن آن هم زمان کمی می برد. مژه ها روی نواری قرار گرفته اند که آن نوار به پلک می چسبد.

مژه های نیمه

مژه مصنوعی نیمه، روی نوار کوتاه تری قرار گرفته و معمولا فقط نیمه بیرونی پلک را پوشش می دهد. همین موضوع باعث می شود تا این نوع مژه ها طبیعی تر به نظر رسیده و کاربرد و گذاشتن آنها راحت تر باشد. این نوع مژه برای انواع چشم مناسب است.

مژه های شاخه‌ای (دانه‌ای)

مژه مصنوعی دانه ای هم یا به صورت تکی است یا به صورت دسته ای که به آن خوشه ای می گویند. این مدل، طبیعی ترین نوع مژه مصنوعی است اما کار گذاشتن آن ها زمان زیادی می برد. آرایشگرهای حرفه ای بیشتر از این نوع مژه استفاده می کنند.

انواع مژه مصنوعی و عوارض استفاده از آن

خطرات و عوارض مژه مصنوعی

اما همین مژه های زیبا خطرات و عوارضی دارند. اگر استفاده از این وسیله زیبایی را محدود به میهمانی ها کنید جای نگرانی نیست اما اگر عادت به استفاده روزمره دارید بهتر است از خطرات آن آگاه باشید.

کم پشت شدن مژه ها

از مهمترین عوارض مژه مصنوعی آسیب رسیدن به مژه های طبیعی است. زیرا فشار ناشی از نصب آن باعث آسیب به پیاز مژه می شود و فرد مژه های خود را از دست می دهد.

اگزما و حساسیت به چسب

از عوارض دیگر نصب این مژه ها اگزما و حساسیت به چسب آن است. به علت نازک بودن پوست پلک، خطر حساسیت وجود دارد. بنابراین احتمال به وجود آمدن التهاب، خارش و قرمزی دور چشم زیاد است.

تاری دید

ایجاد عفونت، زخم در قرنیه و کم بینایی و حتی نابینایی یکی دیگر از عوارض استفاده از این مژه ها و چسب آن است .

گل مژه

استفاده از مژه مصنوعی سبب ابتلا به عفونت و گل مژه در افرادی که استعداد ابتلا به گل مژه را دارند می شود.

خشک شدن چشم ها

طول مژه های مصنوعی بلندتر از مژه های طبیعی بلند تر است. بنابراین جریان هوای رسیده به سطح چشم ها را افزایش می دهد و باعث خشک شدن سریع چشم ها می شود. همچنین به سبب قرار گرفتن چشم ها در معرض مواد ریز موجود در هوا، موجب سندروم خشکی چشم می شود.

مراقبت ها

اما برای اینکه کمتر دچار این عوارض بشویم بهتر است چند نکته را رعایت کنیم:

1- از مژه ها به صورت یک بار مصرف استفاده کنید

2- همراه لنز از مژه مصنوعی استفاده نکنید.

3- روی مژه مصنوعی ریمل نزنید.

4- از این مژه ها در زمان کوتاهی استفاده کنید.

5- اگر با علائمی مانند پرخونی در چشم، خارش در پلک، ترشح از لبه پلک، درد در چشم و قرمزی در لبه پلک مواجه شدید باید هر چه سریع تر مژه را بردارید.

6- مژه مصنوعی جزو لوازم شخصی است.

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments