اشتباهات رایج در استفاده از سشوار

اشتباهات رایج در استفاده از سشوار

با استفاده از سشوار شما می توانید به سادگی و در زمانی کوتاه موها را آراسته و مرتب کنید اما اگر با اصول کشیدن سشوار آشنا نباشید استفاده نادرست از این وسیله حرارتی و مشابه آن نه تنها سبب زیبایی موها نمی شود بلکه می تواند به موهای شما آسیب برساند. خشکی، شکستن و وز شدن شدید موها از عواقب استفاده ی نادرست از سشوار هستند. اشتباهات رایج استفاده از سشوار را در مجله زیبایی ونوس گردآوری کرده ایم.

1- قبل از سشوار از محصولات محافظت کننده استفاده نمی کنید

استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو با حرارت بالا به مرور زمان باعث آسیب به ساختار موها و شکننده کردن آن ها می شود بنابراین برای حالت دادن به موهای خود قبل از استفاده از سشوار یا هر وسیله داغی موهای خود را نم دار کرده و محصولاتی مانند اسپری یا کرم های حفاظت کننده روی آن بزنید تا از موها در برابر آسیب و گرما محافظت کند و همچنین موها نرم و خوش حالت شود.

اگر موهای خشکی دارید از محصولاتی که در ترکیبات آن الکل به کار رفته، استفاده نکنید. اگر هم موهایتان نرمال یا چرب است، دور مواد روغنی را خط بکشید.

 2- از متعلقات سشوار استفاده نمی کنید

برای خشک کردن یا حالت دادن به موها از متعلقات سشوار که در داخل جعبه دستگاه قرار دارند ، استفاده کنید. سری این دستگاه که مانند نوک اردک است جریان هوای سشوار را به جای پخش شدن، مستقیم روی موهای شما متمرکزمی کند.

3- موهایتان را تقسیم بندی نمی کنید

خشک کردن و حالت دادن به موها با سشوار از سخت ترین کارها برای افراد دارای موهایی پرحجم و پر پیچ و تاب است. اگر شما موهایتان را تقسیم‎بندی نکنید، نه تنها کارتان بیشتر طول می کشد، بلکه نتیجه خوبی نیز نخواهید گرفت.

موهایتان را به 4 یا 5 بخش تقسیم و با کلیپس ببندید سپس از جلوی سر موهای تان را سشوار بکشید و به سمت پشت سر بروید.

4- سشوار را صحیح نگه نمی دارید

یکی از مهارت هایی که سرعت شما را در سشوار کشیدن موها زیاد می کند ، نگه داشتن صحیح سشوار است. بعضی افراد برای استفاده از سشوار بدنه آن را در دست می گیرند. اما این کار درست نیست چون دید شما را حین کار می گیرد و و باعث می شود کنترل کمی بر روی آن داشته باشید.

سشوار را از دسته آن و موازی با شانه هایتان نگه دارید. به علاوه اینکه سر سشوار باید با دسته سشوار در یک جهت قرار گیرد نه به صورت عمودی، چون در این صورت موها از پشت شانه سوخته و وز می شوند.

5- از باد خنک استفاده نمی کنید

پیش می آید هنگام سشوار کشیدن ،بعضی قسمت های مو از زیر دستتان بدون اینکه خشک شوند ، خارج می شوند که در اینصورت در انتها موهای شما در برخی نقاط وز دیده می شود پس برای داشتن موهایی یک دست و زیبا و برای اطمینان یافتن از خشک شدن مو با کمک باد خنک سشوار خیس بودن یا خشک شدن موهای خود را بررسی کنید.

زمانی که شما می خواهید به موهایتان مدل خاصی دهید باد خنک انتخاب مناسب تری است زیرا رطوبت موهای شما را دیرتر تبخیر می کند که می تواند فرم موهای شما را در مدت زمان بیشتری ثابت نگه دارد.

6- از برس های نامناسب استفاده می کنید

یکی دیگر از اشتباهات رایج در استفاده از سشوار، استفاده از برس های نامناسب در کشیدن سشوار است. استفاده از برس های فلزی هنگام کشیدن سشوار به دلیل داغ شدن سریع این برس ها آسیب جدی به موها مخصوصا موهای زبر یا نازک و ظریف می رساند.

پس قبل از کشیدن سشوار از محصولات محافظت کننده استفاده نمایید و هنگام سشوار کشیدن از برس هایی با دندانه هایی که جنس آن طبیعی باشد استفاده کنید تا موها از صدمه یا شکستن درامان بمانند.

7- سشوار را نزدیک موهایتان قرار می دهید

سشوار را مستقیم و نزدیک به موهای خود قرار ندهید زیرا موهای شما را می سوزاند. هنگام استفاده از سشوار، آن را حداقل با سه تا چهار سانت فاصله از موهای تان نگه دارید و مرتب حرکت دهید تا همه موها به یک اندازه گرما و حرارت غیرمستقیم دریافت کند.

8- پس از سشوار کشیدن از محصولات مراقبتی استفاده نمی کنید

برای افزایش زیبایی موهایتان و جلوگیری از وز شدن و حالت گرفتن بهتر موها بعد از پایان سشوار محصولاتی مانند سرم یا اسپری های مو را به انتهای موها بزنید و به بقیه قسمت های مو پخش کنید اما در این کار زیاده روی نکنید چون باعث چرب شدن و به هم چسبیده شدن موها می شود.

9- مسیر سشوار کشیدن را اشتباه انتخاب می کنید

شما هنگام سشوار کشیدن باید این کار را از ریشه آغاز کنید و به سمت انتهای موهایتان بروید تا با حرکت جهت کوتیکول های مو، موهایتان صاف و شفاف تر گردد. در غیر این صورت کوتیکول های موی شما باز شده و موها وز می شوند.

10- موهایتان را مدت زمان زیادی در حوله می پیچید

اگر جنس حوله شما از نخ است موهایتان را بیشتر از 30 دقیقه در حوله نپیچانید زیرا این جنس پارچه به دلیل اصطکاکی که ایجاد می کند، به موهای شما آسیب بیشتری در طول سشوار کشیدن می رساند. اگر جنس حوله شما میکرو فیبر باشد و موهایتان را نیز بیشتر از 10 دقیقه داخل حوله نگه ندارید.

11- سشوار را تمیز نمی کنید

وجود گرد و غبار و کثیفی روی سشوار سبب کم شدن طول عمر سشوار و آسیب به موهای شما می شود. وجود گرد و غبار شدت باد سشوار را کم کرده و دمای موتور را بالا می برد پس بهتر است سشوار را ماهی 1 بار و یا در صورت استفاده زیاد دو هفته یکبار تمیز کنید.

چند نکته مهم برای سشوار کشیدن صحیح

زمانی که مو کاملا خیس است، سشوار نکشید.
برای خشک کردن موها از باد داغ سشوار استفاده نکنید و درجه سشوار را روی شدت متوسط تنظیم کنید .
بعد از رنگ کردن مو سشوار نکشید زیرا موی رنگ شده، شکننده تر و آسیب پذیرتر هستند.
اگر مرتب از سشوار استفاده می کنید، حتما از ماسک مو استفاده نمایید.
پشت سشوار و پروانه خنک کننده را به سمت مو نگیرید زیرا ممکن است موها وارد پروانه سشوار شود و سبب سوختن دستگاه و کنده شدن موها شود.

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments